1 października 2016

10 powodów dla których uważam, że wynajem nieruchomości to najlepsza forma inwestycji.

 1. Przede wszystkim kupując mieszkanie na wynajem nie musimy posiadać 100% gotówki na jego zakup. Wystarczy posiadać 20% wkładu własnego, a resztę możemy sfinansować kredytem, który będą spłacali nasi najemcy. Po kilkunastu latach kredyt zostanie spłacony, a my będziemy właścicielami mieszkania, za które zapłaciliśmy tylko 20% jego wartości. Kredyt hipoteczny jest najtańszą formą kredytowania, a odsetki można odliczyć od podatku
 2. Zysk z wynajmu nieruchomości jaki możemy osiągnąć to 5-7 % w skali roku. W porównaniu z lokatami, gdzie możemy liczyć na niewielkie oprocentowanie 1,5-3% w skali roku, nieruchomości wypadają zdecydowanie lepiej.
 3. Mieszkania to najbezpieczniejsza forma inwestycja kapitału. Mieszkanie możemy ubezpieczyć od utraty wartości. Takiej możliwości nie daje nam żadna inna forma inwestycji. Jeżeli kupujemy akcje możemy stracić nawet wszystkie zainwestowane pieniądze. 
 4. Mieszkanie to dla mnie inwestycja namacalna o określonej wartości. W przypadku inwestycji w akcje czy fundusze inwestycyjne jako potwierdzenie mam tylko cyferki na wirtualnych kontach. 
 5. W przeciwieństwie do skomplikowanych produktów finansowych, nieruchomości to forma inwestycji w pełni zrozumiała dla mnie.
 6. Sama mogę mieć wpływ na wartość mojej nieruchomości np. poprzez remonty i podniesienie standardu mieszkania. 
 7. Nieruchomości to branża stabilna. Zmiany na rynku są powolne.
 8. Mieszkanie to podstawowa potrzeba każdego człowieka. Nie każdy musi posiadać akcje, obligacje czy udziały w funduszach inwestycyjnych, ale każdy człowiek musi gdzieś mieszkać.
 9. Kolejną zaletą jest możliwość amortyzacji nieruchomości. Z założenia mieszkania na wynajem, jak każdy inny towar, z upływem czasu się zużywają. Amortyzacja pozwala nam zmniejszyć podatki lub nawet zredukować je do zera.
 10. Jeżeli jesteśmy właścicielami nieruchomości na wynajem musimy poświęcać czas na poszukiwanie i weryfikację najemców, co miesiąc musimy przypilnować wszystkich płatności, od czasu do czasu trzeba wykonać jakieś remonty. Możemy jednak powierzyć nasze mieszkania firmie specjalizującej się w obsłudze najmu np. Mzuri i cieszyć się prawdziwym dochodem pasywnym. Jedyne co musimy zrobić to rozliczać podatki. Tak więc tylko nieruchomości na wynajem dają nam 100% dochód pasywny.

1 komentarz:

 1. Wynajem nieruchomości to bardzo dobry pomysł na udany biznes. Mogą bardzo podreperować finanse osobiste Zwłaszcza, że teraz coraz więcej studentów decyduje się na wynajem mieszkań.

  OdpowiedzUsuń